השמדת תוצרת גמורה

בית >> שירותי החברה >> ניהול פסולת כולל >> השמדת תוצרת גמורה

כאשר מסיבות שונות, המוצר אינו עומד בקריטריוני האיכות שנקבעו לו מראש, זאת בעקבות תקלה טכנית (כגון כשל בייצור, תנאי אחסון שאינם נאותים) או טעות אנוש כלשהי ומתוך כך פג תוקפו, יש להעבירו הליך מוסדר המכונה השמדת תוצרת גמורה או השמדת פסולים.אלפי מפעלים המייצרים בכל יום מיליוני מוצרים. בין המוצרים כאלו הנושאים תוקף, תאריך מוסדר המעיד על פרק הזמן בו המוצר הינו מומלץ לשימוש ונמצא בשיא איכותו.

הפרמטרים על פיהם נקבע תוקף המוצר נוגעים למרכיביו של המוצר, לתנאי האחסון שלו ולאופן השימוש בו.מוצרים אלו משתייכים לרוב לקטגוריות הבאות: מזון, תרופות, תוספי מזון, קוסמטיקה, מוצרים רפואיים וכדומה.

לאחר בדיקת קו המוצרים על ידי מחלקת הבטחת איכות במידה ומוצר נמצא בלתי ראוי לשימוש מסיבה כלשהי (מוצר פגום, עודפי ייצור, רישיונות שאינם מוסדרים, אי קבלת אישורי העברה לייצוא וכו') לאחר שנתקבלה ההחלטה להעביר את המוצרים תהליך השמדת תוצ"ג, מבצעים איסוף וריכוז של המוצרים ומעבירים אותם באמצעות רכבים מורשים למפעל שרותי אקולוגיה.

במפעל שרותי אקולוגיה עוברים המוצרים הליך מיון ראשוני המסווג ומתאים אותם לפעולת ההשמדה הרצויה, תוך תשומת לב יתרה לדרישת הלקוח ולהנחיות ונהלים תפעוליים להשמדת מוצרים מסודרת. הפעולות נעשות על ידי אמצעים טכנולוגיים מתקדמים ביותר והתהליך כולו מפוקח כך שהמוצרים בסופו של דבר לא יוכלו לחזור אל השוק החופשי ו/או יגיעו לידיים בלתי רצויות.

לאחר ביצוע הפעולה נלקחת הפסולת הגרוסה או הדחוסה אל נקודת קצה- אתר הטמנה מורשה כאשר היא ממוינת על פי קטגוריות: יבשה, רעילה, אפורה וכו'.

לא פעם מתפרסמות ידיעות הנוגעות למוצרים פגומים או אסורים בהפצה מסיבות שונות שהגיעו אל השווקים, הסיכונים במקרים כאלו גדולים והרסניים.

שוק הקוסמטיקה והמזון נחשבים במקרה הזה לפרוצים במיוחד. בכל יום כמעט מגיעים מוצרי קוסמטיקה ומזון המועמדים להשמדה אל השווקים למרות שנאסרה הפצתם ממגוון סיבות- אחסון לקוי בשמש קופחת, שימוש בריסוס יתר או ריסוס בחומרים שאינם חוקיים, יבוא בלתי חוקי, התחמצנות יתר (קרמים לשימוש חיצוני) ועוד.

הסיכונים האפשריים: הידבקות בחיידקים, התפרצות מחלות, תופעות לוואי קשות וכדומה.

טיפול מסור ואישי לכל מפעל ולכל בית עסק המבקש לטפל בפסולת או בתוצרת הגמורה שבתחומו תוך הגנה ושמירה על עקרונות איכות הסביבה.

כל עובדי החברה הינם אנשי מקצוע בתחום ובעלי רישיונות מתאימים לעסוק בפינוי, טיפול, אחסנה וניהול תחנת מעבר לטיפול בפסולת מסוכנת. הטיפול מתבצע באמצעות טכנולוגיות חדשניות וייחודיות בעולם. כל הכלים העומדים לרשות החברה מאושרים על פי חוק.

מעוניינים בשירותים אקולוגיים מתקדמים ובשירות אישי, צרו עמנו קשר. נציגי החברה עומדים לרשותכם בכל עת, טל: 072-3385504

לפני שמזמינים מתייעצים