ייצוא פסולת להתמרה

ייצוא פסולת להתמרה הוא צעד חשוב לשמירה על סביבה ירוקה ובריאה יותר לעתיד. שירותי אקולוגיה מציעים ניהול מלא של התהליך, משלב האיסוף עד שלב המחזור. צרו קשר איתנו לייעוץ ופרטים נוספים!

תנו למומחים לטפל ובסופו של דבר, לייצא את הפסולת האורגנית שמכילה חומרים מסוכנים להתמרה בחו"ל! הפסולת שלכם הופכת לאנרגיה ומאפשרת לעוד שכונה ליהנות מאור ואנרגית חשמל זמינה.

 כי נכון להיום, בישראל לא מבצעים התמרה של פסולת מסוכנת ולכן היא מועברת להטמנה בקרקע או לשריפה מבוקרת, בהתאם לחוק החומרים המסוכנים משנת 1993.
עם זאת, בחו"ל נהוגה התמרת הפסולת וניתן לייצא אותה לשם על מנת להוזיל עלויות.

להתמרה נעשה בהתאם לאמנת באזל העולמית שעליה חתומות 133 מדינות ברחבי העולם, כולל ישראל.
אמנה זו נחתמה בעקבות ייצוא בלתי מבוקר של פסולת תעשייתית מסוכנת למדינות עולם שלישי ופגיעה בהן.
האמנה נועדה לאפשר למדינות אלו להשתקם.

על פי האמנה, מותר למדינה לייצא פסולת מסוכנת רק למדינה אחרת החתומה על האמנה, בתנאי שיש ברשותה מפעלים ייעודיים המצויידים לטפל בחומ"ס.

על פי החוק בישראל, אסור לאדם פרטי או לתאגיד לסחור בחומרים מסוכנים, אלא אם כן ניתן היתר מיוחד מטעם הממונה במשרד להגנת הסביבה.

אישור זה ניתן לשם ייצוא למדינות המתאימות בלבד.
מוערך כי מדי שנה מיוצאים מישראל כ-20 אלף טון של פסולת מסוכנת.

 

 


לפני שמזמינים מתייעצים

 

מכונה גדולה טוחנת פלסטיק כחול במסגרת תהליך מיחזור.

התמרה

היא תהליך רגיש הדורש ציוד מתאים, הסמכה ופיקוח. הפסולת המסוכנת מיוצאת למפעלים המתאימים, הנמצאים בעיקר באירופה בכפוף לאישורים והיתרים. מיוחדים מטעם המשרד להגנה על הסביבה ומדינת ישראל. מחירי הטיפול בחומרים המסוכנים לצורך התמרתם נמוכים יותר בחו"ל ובסופו של הדבר ייצוא הפסולת לשם עוזר לשמור על הסביבה משום שאותה פסולת עוברת בסופו של דבר התמרה לאנרגיה ירוקה במקום להזיק לסביבה. להתמרה מועברת בעיקר פסולת אורגאנית בעלת ערך קלורי גבוה והיא משמשת ליצירת חשמל וקיטור במפעלי ההתמרה בחו"ל.

הפרדת הנוזל האורגני נעשית באמצעות טכנולוגיות ייחודיות וניתן לטפל בפסולות מסוגים שונים: אירוסולים (תרסיסים), סולבנטים, ממיסים, שפכי דפוס, צבעים על בסיס אורגני.

יצוא פסולת להתמרה עובד במלגזה מוביל מיכלים גדולים במחסן במפעל.

אנרגיה- דלק, נפט, גז, חשמל

מזון ומשקאות

קוסמטיקה

טקסטיל

דפוס ופולימרים

תעשיות מתכת

נשמח לעמוד לשירותכם לכל שאלה

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

רוצים להתעדכן לפני כולם בכל מה שחדש ומעניין?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו וקבלו הטבות ומבצעים במיוחד עבורכם!